Choose language
Currency
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Mycie samochodu po zimie - jak zadbać o auto? - poradnik część 2

Podpowiadamy jak zadbać o auto wiosną, aby nie spotkały nas przykre konsekwencje jazdy zimowej. Dzisiaj garść informacji od których elementów najlepiej zacząć wiosenne porządki i jak dokładnie przeprowadzić proces mycia.

Zaczynamy od karoserii pojazdu. W sklepach motoryzacyjnych, a nawet hipermarketach, znajdziemy wiele produktów do samodzielnej kosmetyki pojazdu. Należy zaopatrzyć się w dobrej jakości szampon oraz wosk (pasta, mleczko lub oliwka).

czytaj całość »
Mycie samochodu po zimie - jak zadbać o auto? - poradnik część 1

Wiosna to czas, w którym obowiązkowo należy umyć i dokładnie wyczyścić auto w środku i na zewnątrz. Zimą zwykle nie korzysta się z myjni samochodowych. Istnieje wtedy duże ryzyko, że po osuszeniu i wytarciu pojazdu zostaną krople wody, które zamarzając na karoserii spowodują mikropęknięcia lakieru.

Teraz, kiedy panują dodatnie temperatury powinno się dokładnie wyczyścić auto. Na wielu elementach pojazdu, szczególnie w zakamarkach, mogą znajdować się resztki soli. Jeśli jej nie usuniemy to przyczynimy się do powstania korozji.

czytaj całość »
Gotówka, kredyt, leasing, wynajem długoterminowy - jaki sposób finansowania samochodu firmowego jest najlepszy? Część 3 z 3

Dziś prześwietlamy kredyty samochodowe. Jakie opcje są najlepsze? Co można wpisać jako koszt? Czy kredyt samochodowy opłaca się bardziej niż leasing kapitałowy lub operacyjny?

Kredyt nie może stanowić dla firmy kosztu podatkowego. Tylko odsetki oraz amortyzacja samochodu są kosztami. Amortyzacja nie może przekroczyć 20 tysięcy euro. Oznacza to, że w przypadku droższych samochodów możliwość korzystnego rozliczenia pojazdu z kredytu jest mniejsza. 

czytaj całość »
Gotówka, kredyt, leasing, wynajem długoterminowy - jaki sposób finansowania samochodu firmowego jest najlepszy? Część 2 z 3

Gotówka, kredyt, leasing, wynajem długoterminowy. Auto w firmie nie musi być kupione na własność. Opisujemy możliwości, wady i zalety różnych rozwiązań.

Leasing kapitałowy to inny rodzaj leasingu samochodu. Auto zalicza się do majątku leasingobiorcy i może on dokonywać odpisów amortyzacyjnych. Do kosztów uzyskania przychodu zaliczamy odsetki z płaconych rat i nic więcej. Czas użytkowania samochodu jest bliższy okresowi pełnej amortyzacji niż w wypadku leasingu operacyjnego. Umowa może przewidywać wykup samochodu po jej zakończeniu. Koszty utrzymania i napraw ponosi leasingobiorca. 

czytaj całość »
Kredyt, leasing, wynajem długoterminowy - jaki sposób finansowania samochodu firmowego jest najlepszy? Część 1 z 3

Gotówka, kredyt, leasing, wynajem długoterminowy. Jeśli pragniesz mieć auto w firmie to niekoniecznie musisz kupić go na własność. Opisujemy możliwości, wady i zalety każdego z rozwiązań.

Leasing w przypadku samochodu to umowa cywilnoprawna regulowana przez kodeks cywilny. Właściciel auta, czyli leasingodawca przekazuje przedsiębiorcy, czyli leasingobiorcy prawo do użytkowania samochodu na określonych warunkach. Czas użytkowania jest określony w umowie, tak samo jak wysokość rat oraz innych opłat. Umowa leasingowa pozwala przedsiębiorcy mieć samochód firmowy bez potrzeby ponoszenia dużego kosztu jednorazowego, a raty mogą być pokrywane z bieżących przychodów.

czytaj całość »
Jak najszybciej odmrozić szyby w samochodzie? - poradnik

Każdej zimy miliony Polaków ma ten sam problem. Zamarznięte szyby. Podpowiadamy jak najszybciej i najskuteczniej je oczyścić i ruszyć w drogę.

Pierwsze co możesz zrobić po odpaleniu silnika i odczekaniu kilkunastu sekund to włączenie nawiewu na szyby. To prawda, że przez to silnik nagrzewać się będzie wolniej, ale jak wiesz już z poprzedniego poradnika, silnik należy nagrzewać podczas jazdy, a nie postoju. Jeśli poczekasz, aż silnik nagrzeje się, a z wentylacji zacznie lecieć gorące powietrze to skierowanie takiego strumienia na szybę może wywołać szok termiczny i pęknięcie.

czytaj całość »
Prawidłowa praca silnika zimą - część 2 z 2

Rozruch zimą jest bardzo szkodliwy dla silnika. Przy niskich temperaturach wydłuża się czas, w którym silnik pracuje w zbyt niskiej temperaturze. Nagrzewanie jednostki na postoju jest dużo bardziej szkodliwe niż jazda, gdy jest jeszcze zimna. Opisujemy jak prawidłowo odpalić auto i obalamy mity z tym związane.

Kierowca powinien zadbać o to, aby po uruchomieniu silnika jak najszybciej nagrzał się on do prawidłowej temperatury. Najszybciej silnik nagrzewa się w jednostce pracującej pod obciążeniem. Praca na luzie powoduje wolniejsze nagrzewanie silnika, a w niektórych przypadkach wolne do tego stopnia, że silnik w ogóle się nie nagrzeje.

czytaj całość »
Prawidłowa praca silnika zimą - część 1 z 2

Zimowe uruchamianie silnika to bardzo nieprzyjemne dla niego działanie. W zimie wydłuża się okres, w którym silnik pracuje w zbyt niskiej temperaturze. Rozgrzewanie go na postoju jest bardziej szkodliwe od jazdy, gdy jest jeszcze zimny. Radzimy jak odpalić samochód i obalamy mity z tym związane.

Gdyby silnik, niezależnie czy benzynowy czy wysokoprężny, pracował zawsze w optymalnej dla siebie temperaturze, to jego zużycie byłoby bardzo niskie. Takie jednostki mogłyby, przy tylko regularnych przeglądach, pokonywać miliony kilometrów.

czytaj całość »
3 Sposoby na Przygotowanie Diesla do Zimy

Zima potrafi przysporzyć kierowcom wielu problemów. Ujemne temperatury to wyzwanie dla każdego samochodu z silnikiem Diesla. Jeśli parkujesz swoje auto na dworze to koniecznie przeczytaj jak odpowiednio przygotować je do zimy.

Auto z silnikiem wysokoprężnym potrzebuje więcej czasu na rozgrzanie niż auto napędzane benzyną. Zdarza się, że optymalną temperaturę osiągnie dopiero po 10-15 km jazdy. Jeśli nie chcesz, żeby zima Cię zaskoczyła to sprawdź kilka rzeczy.

czytaj całość »
Najlepsze oferty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl